STRONA GŁÓWNA » DZIAŁKIZiemia we wsi Ściborki, gmina Banie Mazurskie
numer oferty: 11394, data aktualizacji 2016-02-03

OPIS
Lokalizacja:
Działki nr 55/3 (4,92 ha), 53/5 (2,16 ha), 42/1 (1,23 ha) (o klasach IV-VI), wieś Ściborki, gmina Banie Mazurskie, powiat gołdapski. Teren Natura 2000 Lasy Skaliskie. Centrum tzw. Dzikich Mazur – najlepiej zachowana pod względem przyrodniczym, krajobrazowym i kulturowym część Mazur (północno-wschodnia część Mazur i województwa warmińsko-mazurskiego). Działki bezpośrednio przylegają do Lasów Skaliskich (część zwana Rysim Bagnem). Jest to puszczańska kraina rewelacyjnie zachowana pod względem przyrodniczym i ekologicznym. Działki są tak zlokalizowane, że dosłownie z okien domu będzie można obserwować łosie, jelenie, wilki, a nawet rysie. Występuje tu mnóstwo bardzo rzadkich ptaków m.in. orlik krzykliwy (przedmiot ochrony Natury 2000 Lasy skaliskie), rzadkie dzięcioły (trójpalczasty, białogrzbiety, zielony,..), żurawie, bielik, i inne.

Opis działek.
Od kilkudziesięciu lat nie wykorzystywane intensywnie rolniczo i nie nawożone chemicznie. Od 2 lat w ogóle nie uprawiane. W chwili obecnej ulegają samoistnemu, naturalnemu zalesianiu i zarastaniu. Porośnięte naturalnymi ziołami, trawami, krzewami, drzewami. Przez działki płyną 2 cieki wodne, kończąc się podmokłymi łąkami – idealne warunki do utworzenia własnych stawów (możliwy cały system wzdłuż cieku) lub sztucznego jeziora (do 1 ha, od strony Rysiego Bagna). Działki 55/3 i 53/5 tworzą jedną całość oddzieloną od działki 42/1 drogą gminną. Na działce 55/3 znajduje się „serce” działek – małe wzgórze, punkt widokowy porośnięty starymi drzewami (dąb, sosny, brzozy) z którego rozpościera się piękny, naturalny widok na Lasy Skaliskie. To wyjątkowo piękne miejsce. Idealne do budowy domu. Poniżej wzgórza jest idealne miejsce na duży staw – prywatne jezioro (byłby to własny, przyrodniczy raj- możliwość dotacji na budowę stawu). Na działce 53/5 znajduje się też już wykopany mały staw. Wschodnią części działki 42/1 zajmują pofałdowane małe wzgórza – bardzo malownicze i doskonałe do wkomponowania w nie niekonwencjonalnego gospodarstwa (idealne do budowy np. chaty hobbitów). Przez działkę przebiega wodociąg, i znajduje się zarośnięty staw. Ze względu na położenie na terenie Natura 2000 można ubiegać się o wyższe dopłaty rolne (około 1000 zł na ha wyższe niż tradycyjne – razem około 2000 zł/ha) – TYM SAMYM ZAKUP MOŻE SIĘ ZWRÓCIĆ Z SAMYCH DOPŁAT ROLNYCH W CIĄGU 10 LAT.

Najbliższe sąsiedztwo.
Pomiędzy działkami 55/3 i 53/5, a 42/1, przy drodze znajduje się stare poniemieckie gospodarstwo. Zamieszkuje w nim samotnie starsza pani, a właściciele drugiej części gospodarstwa przebywają tu czasowo. Przez środek gospodarstwa biegnie droga gminna (uczęszczana tylko przez w/w miejscowych gospodarzy). W promieniu 500 metrów znajdują się tylko 2 gospodarstwa.

Sąsiedztwo w okolicy.
Republika Ściborska – 1 km(malownicza trasa m.in. przez wąwóz leśny z ciekiem wodnym), Piramida w Rapie – 1,5 km (dojście autorską, nieoznaczoną i bardzo atrakcyjną trasą przez torfowiska), Góry Klewińskie z punktami widokowymi 2 km, Żabin (m.in. zabytkowy kościół ) 3 km, Rosja- (4 km). Dojazd do działek, infrastruktura. Dojazd drogą gminną nr 146 (biegnie do gospodarstw lub odgałęzieniem, szerokości 10m bezpośrednio do działki 55/3- nie używane). Przez działkę 42/1 biegnie wodociąg gminny oraz instalacja elektryczna.

Atuty działek.
Lokalizacja w jednej z najdzikszej części Mazur i Polski (Dzikie Mazury). Bardzo niskie ceny ziemi (porównywalnie, bo np. już 20 km na południe ziemia jest około 5-10 razy droższa). Sprzedaż poniżej wyjściowych cen agencji rolnych. Najczystsze powietrze w Polsce (odległość od stacji badawczej, która notuje najczystsze parametry powietrza w Polsce – 15 km – Puszcza Borecka). Doskonały teren pod względem turystycznym (Dzikie Mazury, Piramida w Rapie, Republika Ściborska, Lasy Skaliskie, Góry Klewińskie). Bardzo czysta i wypoczęta ziemia, nie nawożona sztucznie od kilkudziesięciu lat. Sąsiedztwo Lasów Państwowych (otwarty dostęp powiększający obszar działek). Bezpośrednie sąsiedztwo z bardzo naturalnymi obszarami. Bliskość innych osad ekologicznych (możliwość różnorodnej kooperacji). Stałe odizolowanie od sąsiadów, w okolicy tylko gospodarstwa kolonijne. Działki z bardzo naturalnym i atrakcyjnym krajobrazowo widokiem, bez żadnych wiatraków, wież przekaźnikowych, słupów energetycznych, itp.. Możliwość założenia stawów i sztucznych jezior (2 cieki wodne) oraz pozyskiwania własnego energii (nasłonecznione stoki). Idealny teren do upraw ekologicznych, własny opał. Istnieje też możliwość dokupienia działki 55/4 (2 ha) sąsiadującej z 55/3.

Dla kogo polecamy działki.
Osoby, które szukają naprawdę naturalnych terenów, dziewiczych i czystych ekologicznie. „Wyraju” jak w Lecie Leśnych Ludzi – taka właśnie jest ta ziemia. Znalezienie, a także kupienie tego rodzaju działek jest praktycznie już niemożliwe, to tak jakby się chciało mieszkać w środku rezerwatu przyrody. Lokalizacja nie nadaje się dla osób, które za priorytet stawiają łatwy dojazd, podłączenie do prądu czy posiadanie innych infrastruktur. Tych dwóch atutów nie da się pogodzić. Albo jest natura i czysta przyroda albo cywilizacja z udogodnieniami.

Warunki sprzedaży.
Cena dla nabywcy indywidualnego – 198 000 zł. Możliwe kupno indywidualne działek (42/1-35 000 zł, 53/5 – 95 000 zł, 55/3 – 95 000 zł.) Możliwość obniżenia ceny pod zorganizowane (zorganizowana grupa) osadnictwo ekologiczne (alternatywne, permakultura, itp.). Działki bez hipoteki. Porównywalne średnie ceny hektara ziemi ANR w woj. warmińsko-mazurskim, które cały czas rosną! (I kwartał 2015)–III- IV klasa – 37 125 zł., V-VI klasa -29 429 zł.. Wartość rynkowa – minimum 250 000 zł.

Cel sprzedaży - budowa Muzeum Marii Rodziewiczówny.

Cena: 198000 zł

Cena za m2: 2,38 zł

Tylko u nas rata kredytu już od:

*
kredyt w PLN

umów się z doradcą »

*Kredyt na działkę rolną na okres 35 lat w PLN i wkładzie własnym w wysokości 20%DANE TECHNICZNE
Powierzchnia:83100 m 2
Szerokość: m
Długość: m
Dojazd:
Ogrodzenie:
Kształt:
Wygląd:
Rodzaj działki:
Media:


KONTAKT

Internetowe Biuro Nieruchomości
ul. Noniewicza 95 (obok Banku ING),
16-400 Suwałki
tel kom.: 607-545-877
e-mail: nieruchomosci@suwalki.info

Godziny otwarcia biura:

Pn. - Pt.: 9:00 - 17:00
Sob.: 10:00 - 14:00

F.H.U. "HYDRAULIK"

Mini koparka+mlot